Hravě v dřevě

workshop

23. března 2024, 14-18h

Brno, YOGA & VISION CENTER

Worskhop z cyklu Zdravý pohyb a moudrost těla. Fúze zdravého funkčního pohybu a praxe "tekutění".


Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián žlučníku. Celou praxí nás bude provázet téma PRUŽNOSTI, ZAKOŘENĚNÍ A HRAVOSTI. Ochutnáme v těle pocity síly a ohebnosti (adaptability), které vychází z našich "kořenů".. Vyzkoušíme na vlastní tělo, jak mocným pohonem pro nás může být VZTEK a také přístup: NEBRAT SE TAK VÁŽNĚ.

Workshop vám může pomoci s

 • bolestmi zad a hlavy (migrénami) 
 • napětím v šíji a ramenou, pocitem závratě
 • bolestí a těsností v hrudní části žeber
 • problémy se žlučníkem, játry a slezinou
 • artritidou a bolestí v oblasti kyčelního kloubu (obecně všech velkých kloubů)
 • aktivací svalů chodidel
 • potížemi očí a slzných kanálků (nadměrné slzení, vysychání oka)
 • zvědomením a laskavým uvolněním pocitu vzteku v nějaké oblasti našeho života 
 • "odpojeným" vnímáním vašeho těla


Ano. Takto široký dosah může mít v těle "nepohoda" energetické dráhy žlučníku, vzhledem k jejímu průběhu a  energetickému propojení s okolními strukturami v těle. Tedy se přes tuto dráhu a element dřeva dotkneme tématu růstu, zakořenění a a naší adaptability.


Workshop je vhodný pro ty, kterým nevadí JEMNOST A ZPOMALENÍ. Bavit bude určitě ty, kteří fandí PREVENCI a mají chuť objevovat, hrát si, zkoumat a ptát se...neb tělo promlouvá tisíci jazyky.Jaké přístupy/techniky zažijeme?

 • Jemnou praxi zdravého funkčního pohybu se zaměřením na oblast chodidel, kyčlí a boční svalový řetězec podél meridiánu žlučníku. Je to přístup, který respektuje anatomické struktury našeho těla a dává možnost se na zažité pohybové vzorce podívat novou, nevšední optikou. Aktivace, relaxace, vědomí v těle.
 • V psychosomatickém okénku pro žlučník zabrousíme do imaginace a bioenergetiky se záměrem uvolnit chronické napětí z oblasti bránice a solar plexu. Probudíme naše smysly a ukotvíme se v těle.
 • Principem naší praxe tekutění inspirované konceptem Continuum movement bude hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu, která bude stabilizovat náš trup zevnitř. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla... Nečekejte v této části praxe klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Harmonogram workshopu

 • 13:30-14:00 - příchod
 • 14:00-14:20 - úvod: LIDÉ JAKO STROMY.... a psychosomatické okénko pro žlučník - Šárka & Dana
 • 14:20-15:40 - (NE)BUĎ DŘEVO: praxe zdravého funkčního pohybu se zaměřením na oblast chodidel, kyčlí a boční svalový řetězec podél meridiánu žlučníku - Šárka
 • 15:40 - 16:10 - pauza na kafíčko a jiné dobroty
 • 16:10 - 16:45 - VZTEK JAKO ZDROJ: bioenergetická cvičení na oblast solar plexu  -   Dana  
 • 16:45 - 17:45 - ZMĚNA JE ŽIVOT (POHYB): "ztekutění" a uvolnění fascií, hydratace páteře a nervového systému, vyživení meridiánu žlučníku pohybovo-zvukovou praxí - Dana
 • 17:45 - 18:00 - sdílení, závěr


Workshopem provázejí

Šárka Hurbánková

lektorka pohybu

"Od malička tančím a pohybuji se. Díky své hypermobilitě jsem mívala velké potíže pohybového aparátu, a tak jsem si položila otázku: Jaký pohyb je nejzdravější? 

Nyní si troufám říci, že každý, jen je důležité porozumět vlastnímu tělu a dát mu bezpečný prostor. K tomu patří nejen pochopení obecných anatomických principů, ale také vnitřní naslouchaní a odevzdání se přírodnímu koloběhu... O to se snažím ve své praxi."


Dana Hrabcová

masérka a lektorka pohybu

"Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. 

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinnějšími technikami, mě dovedla k objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly. "Práce" s hlubokými svaly beder, se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika."


Nebuď dřevo, buď jak strom :)


23. března 2024, 14-18h

YOGA & VISION CENTER

 Měříčkova 20, Brno

Cena: 990 Kč do 9.3. 2024

1200 Kč po 9.3. 2024