Zdravý pohyb moudrost těla

Cyklus workshopů propojujících zdravý funkční pohyb a fluidní organický pohyb (tekutění) dle ročních období a pěti elementů.


Co je společným záměrem cyklu? 

V každém ročním období se zaměřit na nejvíce zatížené orgány dle pěti elementů a podpořit tok léčivé energie v příslušných meridiánech.
- Naučit se efektivní cviky zdravého funkčního pohybu nejen pro prevenci potíží.
- Vstoupit do hlubšího kontaktu s tělem a učit se důvěřovat jeho vnitřní moudrosti.
- Dopřát uvolnění nervové soustavě, která je omývána tekutinovým systémem těla.
- Nabídnout a vytvořit prostor pro samoléčení.

Hravě v dřevě 

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián žlučníku. Celou praxí nás bude provázet téma PRUŽNOSTI, ZAKOŘENĚNÍ A HRAVOSTI. Ochutnáme v těle pocity síly a ohebnosti (adaptability), které vychází z našich "kořenů". Vyzkoušíme na vlastní tělo, jak mocným pohonem pro nás může být VZTEK a přístup: NEBRAT SE TAK VÁŽNĚ.sobota 23.3. 2024 , 14-18h

YOGA & VISION CENTER

Brno Řečkovice


Síla v uvolnění - močový měchýř

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián močového měchýře. Celou praxí nás bude provázet téma AKTIVACE a RELAXACE. Zažijeme si v těle, kdy je pro nás tlak a napětí přínosem, a kdy působí destruktivně. Jak mocnou oporou pro nás může být hluboké uvolnění, ze kterého vyvěrá síla...SÍLA ZEVNITŘ.

sobota 20.1. 2024 , 14-18h

studio Yoga i-D, Brno


oKOVy minulosti - tlusté střevo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián tlustého střeva. Celou praxí nás bude provázet téma SÍLY, STRUKTURY a KOMUNIKACE. Vyzkoušíme sílu hlubokých svalových skupin, tedy sílu vyvěrající zevnitř. Nahlédneme na naše charakterové obranné struktury a jak naše tělo formují. Budeme zkoumat různé způsoby, jak se svým tělem můžeme komunikovat.

sobota 25.11. 2023 , 14-18h

studio Yoga i-D, Brno


Moře výživy

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián ŽALUDKU. Celou praxí nás bude provázet téma VÝŽIVY a UZEMNĚNÍ. Vyzkoušíme si to, že pohyb vycházející z kostí, je jinýnež ten provedený pouze svaly. Ochutnáme pocit, že být ve svých kostech je moc důležité pro naše vnímání, sensorickou propriocepci a pro pocit "cítím se dobře tady na Zemi". 

sobota 14.10. 2023 , 14-18h

studio Yoga i-D, Brno


Pohybové rozOhnění

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený na uvolnění hrudníku a na svalové partie, které zasahují (zásobují) meridiány srdce a tenkého střeva - tzn. ruku, lopatku, břišní svaly a čtyřhlavý sval stehenní. Celou praxí nás bude provázet téma vědomí v těle = SEBE-VĚDOMÍ. Budeme zkoumat zdravé hranice pohybu, které respektují anatomii našeho těla. Pozveme do těla RADOST a zakusíme, jaké by to bylo, kdyby naše ruce řídilo OTEVŘENÉ SRDCE. Zaměříme pozornost i do oblasti břicha, které je pro mnohé z nás takové nepřiznané tabu.

sobota 27.5. 2023 , 14-18h

studio Yoga i-D, Brno


Jarní (jaterní) pohybová očista   

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián jater (velký sval prsní a svaly trapézové), dále na oblast stehen a kolenní klouby. Celou praxí nás bude provázet téma PRUŽNOSTI, PRŮCHODNOSTI, ZAKOŘENĚNÍ  a DISBALANCE ELEMENTU DŘEVA v těle.  Ochutnáme v těle pocity síly a ohebnosti (adaptability), které vychází z našich "kořenů". Vyzkoušíme na vlastní tělo, kolik VITALNÍ ENERGIE se v nás uvolní po bezpečném projeveni VZTEKU a zdravé AGRESE. 

sobota 25.3. 2023 , 14-18h

studio Yoga i-D, Brno


Ledviny - krajinou vnitřních vod - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián ledvin (sval bedro-kyčelní = psoas, trapéz, iliacus). Celou praxí nás bude provázet téma SÍLY A KŘEHKOSTI, "TEKUTOSTI" TKÁNÍ a DISBALANCE ELEMENTU VODY v těle. Zažijeme si, jak mocnou oporou pro nás může být hluboké uvolnění, ze kterého vyvěrá síla...SÍLA ZEVNITŘ.

sobota 28.1. 2023 , 14-18h

 studio MajdaAgency, Brno


VÝživný DECH - proběhlo

 Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián plic (hrudník, paže, bránice). Celou praxí nás bude provázet téma ROVNOVÁHY, UVOLNĚNÍ a SVOBODNÉHO DECHU. Prožijeme v těle, že se nepotřebujeme naučit dýchat, my potřebujeme uvolnit tělo (bránici), aby dělalo to, co již přirozeně umí. Dech je s námi v každém okamžiku našeho života.

Cyklus 

Zdravý pohyb a moudrost těla

Síla v uvolnění

Hravě v dřevě

Srdce na dlani

Země ve mně

VÝživný DECH

Ledviny - harmonie vnitřních vod

Země ve mně - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián sleziny a slinivky. Celou praxí nás bude provázet téma RYTMUUZEMĚNÍ. Vyzkoušíme si to, že pohyb vycházející z kostí, je jiný než ten provedený pouze svaly. Ochutnáme pocit, že být ve svých kostech je moc důležité pro naše vnímání, sensorickou propriocepci a pro pocit "cítím se dobře tady na Zemi". 

sobota 27.11. 2022 od 10:00 do 14:00

Brno, studio MajdaAgency

sobota 24.9. 2022 od 14:00 do 18:00

Brno, studio MajdaAgency


Síla v uvolnění - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián močového měchýře. Celou praxí nás bude provázet téma AKTIVACE a RELAXACE. Zažijeme si v těle, kdy je pro nás tlak a napětí přínosem, a kdy působí destruktivně. Jak mocnou oporou pro nás může být hluboké uvolnění, ze kterého vyvěrá síla...SÍLA ZEVNITŘ.

Hravě v dřevě - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián žlučníku. Celou praxí nás bude provázet téma PRUŽNOSTI, ZAKOŘENĚNÍ A HRAVOSTI. Ochutnáme v těle pocity síly a ohebnosti (adaptability), které vychází z našich "kořenů". Vyzkoušíme na vlastní tělo, jak mocným pohonem pro nás může být VZTEK a přístup: NEBRAT SE TAK VÁŽNĚ.

Srdce na dlani - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený na uvolnění hrudníku a na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián srdce - tzn. ruku a lopatku. Celou praxí nás bude provázet téma vědomí v těle = SEBE-VĚDOMÍ. Budeme zkoumat zdravé hranice pohybu, které respektují anatomii našeho těla.  Pozveme do těla RADOST a zakusíme, jaké by to bylo, kdyby naše ruce řídilo OTEVŘENÉ SRDCE.Workshopy budou provázet

Šárka Hurbánková

lektorka pohybu

"Od malička tančím a pohybuji se. Díky své hypermobilitě jsem mívala velké potíže pohybového aparátu, a tak jsem si položila otázku: Jaký pohyb je nejzdravější? 

Nyní si troufám říci, že každý, jen je důležité porozumět vlastnímu tělu a dát mu bezpečný prostor. K tomu patří nejen pochopení obecných anatomických principů, ale také vnitřní naslouchaní a odevzdání se přírodnímu koloběhu... O to se snažím ve své praxi."


Dana Hrabcová

masérka a lektorka pohybu

"Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. 

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami, mě dovedla k objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly. "Práce" s hlubokými svaly beder, se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika."


Potkejte se s moudrostí svého těla.A jaké jsou vaše postřehy z prvního workshopu?

Na našem minulém setkání jsem hlavně ocenila veliké nakažlivé nadšení vás obou, spojené s hlubokými znalostmi v oboru. Také kombinace akčnější a následné "niterní" části je velmi příjemná a myslím, že i účinná. Určitě mně to pomohlo fyzicky i psychicky. Díky.
A. O. 

Workshop za mě byl velmi dobře sestavený, připravený a nám podaný. Problémy s močovým měchýřem a s ledvinami řeším, jižnějaký čas. Získané informace a praktické cvičení mně krásně zapadly do puzzlíků, jak na to.Moc děkuji a těším se na příště
D. H. CHCI SE DOZVĚDĚT O DALŠÍCH PODOBNÝCH AKCÍCH

Zadáním e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko "odebírat novinky" souhlasíte s mými zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že vaši adresu zařazuji do své databáze kontaktů a budu vám pravidelně posílat informace o novinkách. Z odběru e-mailů se můžete kdykoliv odhlásit.