Zdravý pohyb moudrost těla

Cyklus workshopů propojujících zdravý funkční pohyb a fluidní organický pohyb (tekutění) dle ročních období a pěti elementů.


Co je společným záměrem cyklu? 

V každém ročním období se zaměřit na nejvíce zatížené orgány dle pěti elementů a podpořit tok léčivé energie v příslušných meridiánech.
- Naučit se efektivní cviky zdravého funkčního pohybu nejen pro prevenci potíží.
- Vstoupit do hlubšího kontaktu s tělem a učit se důvěřovat jeho vnitřní moudrosti.
- Dopřát uvolnění nervové soustavě, která je omývána tekutinovým systémem těla.
- Nabídnout a vytvořit prostor pro samoléčení.


VÝživný DECH

 Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián plic (hrudník, paže, bránice). Celou praxí nás bude provázet téma ROVNOVÁHY, UVOLNĚNÍ a SVOBODNÉHO DECHU. Prožijeme v těle, že se nepotřebujeme naučit dýchat, my potřebujeme uvolnit tělo (bránici), aby dělalo to, co již přirozeně umí. Dech je s námi v každém okamžiku našeho života.

Cyklus 

Zdravý pohyb a moudrost těla

Síla v uvolnění

Hravě v dřevě

Srdce na dlani

Země ve mně

VÝživný DECH

Země ve mně - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián sleziny a slinivky. Celou praxí nás bude provázet téma RYTMUUZEMĚNÍ. Vyzkoušíme si to, že pohyb vycházející z kostí, je jiný, než ten provedený pouze svaly. Ochutnáme pocit, že být ve svých kostech je moc důležité pro naše vnímání, sensorickou propriocepci  a pro pocit "cítím se dobře tady na Zemi". 

sobota 19.11. 2022 od 14:00 do 18:00

Brno, studio MajdaAgency

sobota 24.9. 2022 od 14:00 do 18:00

Brno, studio MajdaAgency


Síla v uvolnění - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián močového měchýře. Celou praxí nás bude provázet téma AKTIVACE a RELAXACE. Zažijeme si v těle, kdy je pro nás tlak a napětí přínosem, a kdy působí destruktivně. Jak mocnou oporou pro nás může být hluboké uvolnění, ze kterého vyvěrá síla...SÍLA ZEVNITŘ.

Hravě v dřevě - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián žlučníku. Celou praxí nás bude provázet téma PRUŽNOSTI , ZAKOŘENĚNÍ A HRAVOSTI. Ochutnáme v těle pocity síly a ohebnosti (adaptability), které vychází z našich "kořenů". Vyzkoušíme na vlastní tělo, jak mocným pohonem pro nás může být VZTEK a přístup: NEBRAT SE TAK VÁŽNĚ.

Srdce na dlani - proběhlo

Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený na uvolnění hrudníku a  na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián srdce - tzn. ruku a lopatku. Celou praxí nás bude provázet téma vědomí v těle = SEBE-VĚDOMÍ. Budeme zkoumat zdravé hranice pohybu, které respektují  anatomii našeho těla.  Pozveme do těla RADOST a zakusíme, jaké by to bylo, kdyby naše ruce řídilo OTEVŘENÉ SRDCE.Workshopy budou provázet

Šárka Hurbánková

lektorka pohybu

"Od malička tančím a pohybuji se. Díky své hypermobilitě jsem mívala velké potíže pohybového aparátu, a tak jsem si položila otázku: Jaký pohyb je nejzdravější? 

Nyní si troufám říci, že každý, jen je důležité porozumět vlastnímu tělu a dát mu bezpečný prostor. K tomu patří nejen pochopení obecných anatomických principů, ale také vnitřní naslouchaní a odevzdání se přírodnímu koloběhu... O to se snažím ve své praxi."


Dana Hrabcová

masérka a lektorka pohybu

"Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. 

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami, mě dovedla k objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly. "Práce" s hlubokými svaly beder, se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika."


Potkejte se s moudrostí svého těla.A jaké jsou vaše postřehy z prvního workshopu?

Na našem minulém setkání jsem hlavně ocenila veliké nakažlivé nadšení vás obou, spojené s hlubokými znalostmi v oboru. Také kombinace akčnější a následné "niterní" části je velmi příjemná a myslím, že i účinná. Určitě mně to pomohlo fyzicky i psychicky. Díky.
A. O. 

Workshop za mě byl velmi dobře sestavený, připravený a nám podaný. Problémy s močovým měchýřem a s ledvinami řeším, jižnějaký čas. Získané informace a praktické cvičení mně krásně zapadly do puzzlíků, jak na to.Moc děkuji a těším se na příště
D. H. CHCI SE DOZVĚDĚT O DALŠÍCH PODOBNÝCH AKCÍCH

Zadáním e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko "odebírat novinky" souhlasíte s mými zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že vaši adresu zařazuji do své databáze kontaktů a budu vám pravidelně posílat informace o novinkách. Z odběru e-mailů se můžete kdykoliv odhlásit.