Pár slov o mně

Jmenuji se Dana Hrabcová


Jsem masérka a lektorka pohybu. Ráda kombinuji techniky ošetření podle potřeby. Od klasické regenerační a relaxační masáže, přes dornovu metodu, manuální lymfodrenáž, masáž lávovými kameny, až po reflexní terapii na nohou. Ta patří mezi moje nejoblíbenější metody, protože působí na člověka jako na celek, podobně jako jemné ženské masáže Mohendžodáro. 

Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. A to učím i své klienty, aby si dokázali s mnohými potížemi pomoci i sami.

Věřím, že naše tělo je velmi moudré a přes hluboké uvolnění si najde cestu k uzdravení. 

Jsem také akreditovanou lektorkou Školy pánevního dna a dává mi obrovský smysl učit ženy vnímat svoji pánev: harmonizovat jednotlivé svalové vrstvy pánevního dna, porozumět emoční paměti naší pánve,  získat zpět zdroj své  síly...


Můj příběh 

Od malička mě to táhlo ke sportu a učitelství. Na vysoké škole jsem si vybrala obor biofyziku a během studia mě čím dál víc zajímalo lidské tělo, až jsem se si přidala 2 roky fyzioterapie

To už jsem měla hotový klasický masérský kurz a sbírala první zkušenosti u masérského lehátka. Postupně ve mně sílila touha "pracovat" s vědomým dotekem. Prošla jsem řadou zajímavých kurzů, ale nejvíce mě ovlivnila Reflexní zónová terapie na noze dle Hanne Marquard a Ženské masáže Mohendžodáro. Ukázaly mi, jak je tělo moudré a jak nás pomocí jemných technik pustí tam, kam se na naší cestě máme právě dostat. Tyto výcviky mi pomohly začít vnímat člověka jako celistvou bytost, propojení těla, duše a mysli

A tak objevuji, tvořím, učím se..

                                                                                              ...a ta cesta nekončí!

Kde doteky léčí

V masérně zažívám pocit pradávného domova, radosti, uvolnění a naplnění. Až ta hranice mezi dáváním a přijímáním mizí v nádherném tanci energií.

Každý člověk přichází s jinou náladou, energií a záměrem, a tak mě moc baví, že se pokaždé dostáváme do úplně jiného příběhu doteků a prožitků. 

Navzájem se obohacujeme a inspirujeme.
Za to moc děkuji.
Živá pánev

Touha dát se po porodech fyzicky dohromady přivedla mou pozornost k vlastní pánvi. Prostoru, kde se během mého dospívání odehrála spousta příběhů a proměn, kde jsem se snažila hledat svou ženskou sílu,  kde "hnízdily" moje dvě děti... Prostor, do kterého když jsem v té době nahlédla, byl podivně prázdný a plný strachu. Zároveň jsem procházela dost těžkým obdobím, kdy se toho v mém osobním životě hodně bortilo. A jak to tak bývá, až pád na dno (nejen pánevní) nás donutí dívat se na věci trochu  jinak. 

Tak žačalo mé hledání informací a prožitků, které by mi pomohly vstát a navrátit živost zpátky nejen do pánve. Na té cestě mě provázelo Mohenžodáro (tantra-jóga pro ženy), reflexní terapie, masáže, ženské meditace a v neposlední řadě metoda 3x3  Renaty Sahani - úžasně kompletní metoda práce s pánevním dnem. 

Tehdy se taky rodil můj sen, být součástí nějakého centra zaměřeného na pánev, propojující všechny možné přístupy - od klasické fyzioterapie, přes dotykové techniky, práci s jizvami, po tantricko-jogínský přísup. To se mi v podobě nesmírně pestré a propojené skupiny lektorek Školy pánevního dna splnilo. Jsem za to vděčná a dává mi obrovský smysl šířit  povědomí o ženské panvi mezi další ženy. Třeba i díky tomu bude pro naše dcery oblast pánve zdrojem radosti a síly a ne tabu, jako pro řadu generací žen před námi.


Tekutinové tělo

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami, mě dovedla do Školy bederních svalů Michaely Olivie Cusanové. Objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly, "práce" s hlubokými svaly beder (svaly duše), se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v  léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika.

Tady slova nestačí, to je potřeba zažít.

-----  setkání s praoceánem, vědomé tělo, prameny zdraví, tělo jako domov, řeka života ----


Věřím, že naše tělo je velmi moudré a přes hluboké uvolnění si najde cestu k uzdravení. 


                                                            Těším se na Vás,

Dana Hrabcová