Síla v uvolnění - močový měchýř


workshop

20. ledna 2024, 14-18h

Brno, studio Yoga i-d.

První worskhop z cyklu Zdravý pohyb a moudrost těla je tu. Fúze zdravého funkčního pohybu a praxe "tekutění".


Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián močového měchýře. Celou praxí nás bude provázet téma AKTIVACE a RELAXACE. Zažijeme si v těle, kdy je pro nás tlak a napětí přínosem, a kdy působí destruktivně. Jak mocnou oporou pro nás může být hluboké uvolnění, ze kterého vyvěrá síla...SÍLA ZEVNITŘ.

Workshop vám může pomoci s

 • bolestmi hlavy a zad
 • potížemi v oblasti krční páteře (hrb)
 • problémy se sedacím nervem
 • pocitem těžkých nohou a napětí v ramenou
 • problémy s ušima (šumění, pískaní, zaléhání)
 • inkontinencí
 • uvolněním pocitu nadměrného tlaku v nějaké oblasti našeho života 
 • "odpojeným" vnímáním vašeho těla


Ano. Takto široký dosah může mít v těle "nepohoda" energetické dráhy močového měchýře, vzhledem k jejímu průběhu a energetickému propojení s okolními strukturami v těle. Tedy se přes tuto dráhu a element vody dotkneme tématu ledvin a hlubokého svalu beder - psoatu. 


Workshop je vhodný pro ty, kterým nevadí JEMNOST A ZPOMALENÍ. Bavit bude určitě ty, kteří fandí PREVENCI a mají chuť objevovat, hrát si, zkoumat a ptát se...neb tělo promlouvá tisíci jazyky.Jaké přístupy/techniky zažijeme?

 • Jemnou praxi zdravého funkčního pohybu se zaměřením na oblast pánve, pánevní dno a zadní svalový řetězec podél meridiánů močového měchýře a ledvin. Je to přístup, který respektuje anatomicKé struktury našeho těla a dává možnost se na zažité pohybové vzorce podívat novou, nevšední optikou. Aktivace, relaxace, vědomí v těle.
 • V psychosomatickém okénku pro močový měchýř zabrousíme do imaginace a bioenergetiky se záměrem uvolnit chronické napětí z pánevní oblasti. Probudíme naše smysly a ukotvíme se v těle.
 • Principem naší praxe tekutění inspirované konceptem Continuum movement bude hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu, která bude stabilizovat náš trup zevnitř. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla... Nečekejte v této části praxe klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.Harmonogram workshopu

 • 13:30-14:00 - prezence
 • 14:00-14:30 - úvod: AKTIVACE VS. RELAXACE a psychosomatické okénko pro močový měchýř - Šárka & Dana
 • 14:30-16:00 - SÍLA V DÉLCE: praxe zdravého funkčního pohybu se zaměřením na oblast pánve, pánevní dno a zadní svalový řetězec podél meridiánů močového měchýře a ledvin - Šárka
 • 16:00 - 16:15 - pauza na kafíčko a jiné dobroty
 •  16:15 - 17:45 - SÍLA VYCHÁZEJÍCÍ Z UVOLNĚNÍ: "ztekutění" a uvolnění fascií, hydratace páteře a nervového systému, vyživení meridiánu močového měchýře pohybovo-zvukovou praxí - Dana
 • 17:45 - 18:00 - sdílení, závěr

Workshopem provázejí

Šárka Hurbánková

lektorka pohybu

"Od malička tančím a pohybuji se. Díky své hypermobilitě jsem mívala velké potíže pohybového aparátu, a tak jsem si položila otázku: Jaký pohyb je nejzdravější? 

Nyní si troufám říci, že každý, jen je důležité porozumět vlastnímu tělu a dát mu bezpečný prostor. K tomu patří nejen pochopení obecných anatomických principů, ale také vnitřní naslouchaní a odevzdání se přírodnímu koloběhu... O to se snažím ve své praxi."


Dana Hrabcová

masérka a lektorka pohybu

"Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. 

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinnějšími technikami, mě dovedla k objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly. "Práce" s hlubokými svaly beder, se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika."


Objevte sílu v uvolnění. 20. ledna 2024, 14 - 18h

studio Yoga i-d, Poštovská 3, Brno

Cena: 990 Kč do 5.1. 2024

1200 Kč po 5.1. 2024