Kranio v pohybu - probouzení myofasciálních drah

Vědomá somaticko-pohybová praxe, která vede k hlubšímu sebepoznání, léčení a rozvoji.  

 KRANIO SEBEPÉČE - TEKUTINOVÝ SVĚT FASCIÍ A MYOFASCIÁLNÍ MERIDIÁNY- SETKÁNÍ - PODPORA - ČAS PRO SEBE


1x za měsíc: únor - červen 2024 

pátky 9-12h

data: 23.2., 26.4., 24.5., 21.6.

Brno RestartujSE


Dopřejte si prostor pro pravidelné dostaveníčko se SEBOU - v podpůrném a bezpečném prostředí.


Na tomto cyklu setkání se zaměříme na jednotlivé myofasciální dráhy (pásy). Pomocí interaktivního pohybu, detailní práce s fasciemi, ale i fluidního (organického) pohybu, navýšíme vnímavost  těla vůči pocitům v něm.  Můžeme si zažít, jaké to je PODPOŘIT v těle POCIT PROPOJENÍ a CELKU  a dále v každodennosti pozorovat, jak se to projeví v našich interakcích se světem vnitřním i vnějším. Inspirujeme se mapou fasciálního systému stvořenou Tomem Myersem (Anatomy Trains).  Tento koncept zahrnuje 12 myofasciálních drah. V následujícím pololetí prozkoumáme některé  z nich. 


Troška teorie:

Myofasciální dráhy (meridiány) fungují jako jeden celek s cílem udržovat rovnováhu a integritu struktur a funkcí těla. Pokud u ktérékoli fascie dojde k jejímu zkrácení ve směru linie, kompenzační mechanismy organismu často způsobují bolest a dysfunkci kdekoliv v těle.

Co tedy konkrétně můžeme podpořit, když se vydáme po této mapě?

narovnání a podporu skeletu

zlepšení pohybových stereotypů

zvýšení rozsahu pohybů

odstranění bolesti

zvýšení odolnosti celého těla


Ať už budeme pracovat ve dvojicích, sami na podložce, naslouchat sdílení.....veškerou praxí na setkáních  prostupuje:

Praxe kraniosakrální biodynamiky je založená na pozorování toho, jakým způsobem léčí příroda. Ukazuje, jak se orientovat na přírodní síly, které nás utvářejí (naši formu i funkci). Projevem těchto sil v těle je rytmický mikropohyb kostí, tkání a tekutin v těle.
Tyto síly a nejjemnější vnitřní pohyby vyživují naše těla, ale i naše vědomí. Propojují nás s esencí života.
Principem naší praxe bude i tekutění inspirované konceptem Continuum movement - tedy hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu a kostmi nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu. Hledáme-li vlastní sílu, tak kosti jsou oním místem, kde ji nalezneme. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla. Nečekejte klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Využijte podporu živé skupiny, neboť  tu nevypnete jako online program a vložená energie se vám mnohonásobně vrátí.

Přidejte se do docházkového kurzu Kranio v pohybu - probuzení myofasciálních drah a vydejte se do říše fascií s mapou, podporou a skupinou podobně naladěných lidí. 1x za měsíc: leden - červen 2024

pátky 9-12h

data: 23.2., 26.4., 24.5., 21.6.


RestartujSe, Tomešova 563/2b, Brno

Cena: 3500 Kč (při platbě 4 setkání naráz)

1000 Kč za jednotlivé lekce, když bude na danou lekci volné místo

Cyklus je postaven tak, abychom se opakovaně setkávali v komorní skupině a mohli tak v bezpečném prostředí objevovat moudrost našeho těla. Zájemci o celý cyklus budou mít při přihlašování přednost.TÉMATA NAŠICH SETKÁNÍ

Povrchová zádní linie - Pozvednout zrak
Povrchová  přední linie - Síla jinu
Laterální (boční) linie- Ryba v nás
Spirální linie - Ve spirále


V JAKÝCH OBLASTECH VÁM CVIČENÍ MŮŽE POMOCI?

Lekce jsou  určeny pro každého, kdo je zvědavý, kdo potřebuje oddychnout, vyživit tělo i duši, potkat se s léčivou moudrostí těla a hlavně chce si dopřát rande sám se sebou. Mým záměrem je poskytnout vám bezpečný prostor pro setkání se s hlubinami vlastního těla, ale také předat praxi, kterou můžeme dělat sami "doma" a zkoumat náš vnitřní prostor nezávisle na průvodcích, terapeutech a lektorech.

Naučím vás cítit se ve svém těle jako doma

Moje 15letá praxe masérky mi dává úžasnou možnost být v kontaktu s lidmi a prakticky si ověřovat, jaké neduhy je nejvíc trápí a co na ně pomáhá. 

Touha dívat se na věci mezioborově mě provedla magisterským studiem biofyziky a 4 semestry fyzioterapie. Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami mě vedla dál - přes výcviky věnující se oblasti pánve a hlubokých svalů beder a řadu dalších kurzů. 

Objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly, "práce" s hlubokými svaly beder (svaly duše), se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika.

Tady slova nestačí, to je potřeba zažít.


                                                                                  Dana Hrabcová


Uvolněte chronické napětí a začněte vnímat síly zdraví ve svém těle.

Odhalete a harmonizujte drobné i větší disbalance ve svém systému na rovině fyzické, emoční i energetické.

Staňte se součástí společenství lidí, kteří jsou zvídaví jako vy, a dopřejte si čas pro sebe.


Buďte v těle zase o kousek více doma.