Kranio v pohybu - vnitřní léčitel 

Vědomá somaticko-pohybová praxe, která vede k hlubšímu sebepoznání, léčení a rozvoji.  

 KRANIO SEBEPÉČE - OBJEVOVÁNÍ MOUDROSTI TĚLA - SETKÁNÍ - PODPORA - ČAS PRO SEBE


ŽIVÝ docházkový kurz v BRNĚ 

5 setkání

1 x za měsíc, 9-12h

pátky: 15.9., 13.10., 10.11., 8.12., 12.1.
Tento kurz volně navazuje na kurz Kranio v pohybu, ale pro přihlášení není nutné mít předchozí zkušenost s touto praxí.


Dopřejte si prostor pro pravidelné dostaveníčko se SEBOU - v podpůrném a bezpečném prostředí.


Více se cítit.

Vnímat síly zdraví ve svém těle.

Uvolnit oblasti chronického napětí.

Oživit struktury, které léta opomíjíme.

Probudit hravost a vitalitu.Praxe kraniosakrální biodynamiky je založená na pozorování toho, jakým způsobem léčí příroda. Ukazuje, jak se orientovat na přírodní síly, které nás utvářejí (naši formu i funkci). Projevem těchto sil v těle je rytmický mikropohyb kostí, tkání a tekutin v těle.
Tyto síly a nejjemnější vnitřní pohyby vyživují naše těla, ale i naše vědomí. Propojují nás s esencí života.
Principem naší praxe bude i tekutění inspirované konceptem Continuum movement - tedy hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu a kostmi nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu. Hledáme-li vlastní sílu, tak kosti jsou oním místem, kde ji nalezneme. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla. Nečekejte klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Využijte podporu živé skupiny, neboť tu nevypnete jako online program a vložená energie se vám mnohonásobně vrátí.

Přidejte se do docházkového kurzu Kranio v pohybu - vnitřní léčitel a objevte v sobě hlas moudrosti vašeho těla.


 1x za měsíc: září 2023 -leden 2024

9-12h

     pátky: 15.9., 13.10., 10.11., 8.12., 12.1.   


RestartujSe, Tomešova 563/2b, Brno

Cena: 3000 Kč (při platbě 5ti setkání naráz, 600 Kč/lekci, 3h)

800 Kč za jednotlivé lekce, když bude na danou lekci volné místo


Cyklus je postaven tak, abychom se opakovaně setkávali v komorní skupině a mohli tak v bezpečném prostředí objevovat moudrost našeho těla. Zájemci o celý cyklus budou mít při přihlašování přednost.TÉMATA NAŠICH SETKÁNÍ

Země v nás (kosti), hadí energie

Pánev a psoas major, Erós = výživa

Kývač hlavy, krční páteř, bloudivý nerv

Embryonální meditace, ledviny 

Ruce léčitele, břicho


V JAKÝCH OBLASTECH VÁM PRAXE MŮŽE POMOCI?

Lekce jsou určeny pro každého, kdo je zvědavý, kdo potřebuje oddychnout, vyživit tělo i duši, potkat se s léčivou moudrostí těla a hlavně chce si dopřát rande sám se sebou. Mým záměrem je poskytnout vám bezpečný prostor pro setkání se s hlubinami vlastního těla, ale také předat praxi, kterou můžeme dělat sami "doma" a zkoumat náš vnitřní prostor nezávisle na průvodcích, terapeutech a lektorech.


Naučím vás cítit se ve svém těle jako doma

Moje 15letá praxe masérky mi dává úžasnou možnost být v kontaktu s lidmi a prakticky si ověřovat, jaké neduhy je nejvíc trápí a co na ně pomáhá. 

Touha dívat se na věci mezioborově mě provedla magisterským studiem biofyziky a 4 semestry fyzioterapie. Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinnějšími technikami mě vedla dál - přes výcviky věnující se oblasti pánve a hlubokých svalů beder a řadu dalších kurzů. 

Objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly, "práce" s hlubokými svaly beder (svaly duše), se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika.

Tady slova nestačí, to je potřeba zažít.


                                                                                  Dana Hrabcová


Uvolněte chronické napětí a začněte vnímat síly zdraví ve svém těle.

Odhalte a harmonizujte drobné i větší dysbalance ve svém systému na rovině fyzické, emoční i energetické.

Staňte se součástí společenství lidí, kteří jsou zvídaví jako vy, a dopřejte si čas pro sebe.

REFERENCE

Workshop Kranio v pohybu, i jeho pokračování Vnitřní léčitel, je pro mě mega VÝŽIVA! Získal si mě od prvního "zažití". Je to zážitek v mé režii, v mém vlastním vědomém i podvědomém procesu! :) Užívám si u toho pomalost. Někdy je prožitek více fyzický, jindy zas psychický, párkrát mi i tekly očistné slzy. Jen jako forma odplavení něčeho, aby se mohlo zaintegrovat to "hezké", jak se aktuálně cítím, co potřebuji. Mé tělo se po tomhle "cvičení - necvičení" cítí vždy krásně odpočaté, jednoznačně má nejlepší výživa, co si v posledních letech popřávám. A hudbu k tomu miluji! Díky, Dani.
Slávka Kozlová, 40 let