LEDVINY   krajinou vnitřních vod

workshop

28. ledna 2023 od 14:00 do 18:00 - PROBĚHLO

Brno, studio MajdaAgency.

 Worskhop z cyklu Zdravý pohyb a moudrost těla. Fúze zdravého funkčního pohybu a praxe "tekutění".


Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián ledvin (sval bedro-kyčelní = psoas, trapéz, iliacus). Celou praxí nás bude provázet téma SÍLY A KŘEHKOSTI, "TEKUTOSTI" TKÁNÍ a DISBALANCE ELEMENTU VODY v těle. Zažijeme si, jak mocnou oporou pro nás může být hluboké uvolnění, ze kterého vyvěrá síla...SÍLA ZEVNITŘ.

Workshop vám může pomoci s

 • potížemi v oblasti beder, pánve, kyčlí, lýtek, kolen a chodidel
 • problémy s harmonizací levé a pravé poloviny těla
 • inkontinencí
 • poruchami plodnosti, močového měchýře, prostaty a vaječníků
 • dysfunkcí příštítných tělísek
 • osteoporózou
 • špatným vstřebáváním živin v tenkém střevě
 • s blokádou plic a solar plexu (reakce na boj nebo útěk spuštěná adrenalinem)
 • uvolněním pocitu úzkosti a paniky v nějaké oblasti našeho života 
 • "odpojeným" vnímáním vašeho těla


Ano. Takto široký dosah může mít v těle "nepohoda" energetické dráhy ledvin, vzhledem k jejímu průběhu a energetickému propojení s okolními strukturami v těle. Tedy se přes tuto dráhu a element vody dotkneme tématu ledvin a hlubokého svalu beder - psoatu. 


Workshop je vhodný pro ty, kterým nevadí JEMNOST A ZPOMALENÍ. Bavit bude určitě ty, kteří fandí PREVENCI a mají chuť objevovat, hrát si, zkoumat a ptát se...neb tělo promlouvá tisíci jazyky.Jaké přístupy/techniky zažijeme?

 • Jemnou praxi zdravého funkčního pohybu se zaměřením na oblast beder, pánve, dolní končetiny a zadní svalový řetězec podél meridiánů močového měchýře a ledvin. Je to přístup, který respektuje anatomicé struktury našeho těla a dává možnost se na zažité pohybové vzorce podívat novou, nevšední optikou. Aktivace, relaxace, vědomí v těle.
 • V psychosomatickém okénku pro ledviny zabrousíme do imaginace a bioenergetiky se záměrem uvolnit chronické napětí a emoce strachu z bederní a pánevní oblasti. Probudíme naše smysly a ukotvíme se v těle.
 • Principem naší praxe tekutění inspirované konceptem Continuum movement bude hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu, která bude stabilizovat náš trup zevnitř. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla.. Nečekejte v této části praxe klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.Harmonogram workshopu

 • 13:30-14:00 - prezence
 • 14:00-14:20 - úvod: LEDVINY - krajinou vnitřních vod....... a psychosomatické okénko pro ledviny - Šárka & Dana
 • 14:20-15:30 - PLYNUTÍ V SÍLE VODY: praxe zdravého funkčního pohybu se zaměřením na oblast pánve, beder, chodidel a  svaly dolních končetin podél meridiánu ledvin - Šárka
 • 15:30 - 16:00 - pauza na kafíčko a jiné dobroty
 • 16:00 - 16:45 - LED viny: bioenergetická cvičení uvolnění pánve a propojení horní a spodního krajiny těla   - Dana
 •  16:1 - 17:45 - LEDVINY - KOLÉBKA VÝŽIVY: "ztekutění" a uvolnění fascií, hydratace páteře a nervového systému, uvolnění hlubokých svalů beder (psoas), vyživení ledvin a meridiánu ledvin pohybovo-zvukovou praxí - Dana
 • 17:45 - 18:00 - sdílení, závěr

Workshopem provázejí

Šárka Hurbánková

lektorka pohybu

"Od malička tančím a pohybuji se. Díky své hypermobilitě jsem mívala velké potíže pohybového aparátu, a tak jsem si položila otázku: Jaký pohyb je nejzdravější? 

Nyní si troufám říci, že každý, jen je důležité porozumět vlastnímu tělu a dát mu bezpečný prostor. K tomu patří nejen pochopení obecných anatomických principů, ale také vnitřní naslouchaní a odevzdání se přírodnímu koloběhu... O to se snažím ve své praxi."


Dana Hrabcová

masérka a lektorka pohybu

"Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. 

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinnějšími technikami, mě dovedla k objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly. "Práce" s hlubokými svaly beder, se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika."


Prožijte svou sílu i křehkost.


28.1. 2023, 14-18h

Studio MajdaAgency, Gorkého 8, Brno

Cena:990 Kč