oKOVy minulosti

tlusté střevo

workshop

25. listopadu 2023, 14 - 18h

 studio Yoga i-d, Poštovská 3, Brno

Worskhop z cyklu Zdravý pohyb a moudrost těla. Fúze zdravého funkčního pohybu a praxe "tekutění".


Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián tlustého střeva. Celou praxí nás bude provázet téma SÍLYSTRUKTURY a KOMUNIKACE. Vyzkoušíme sílu hlubokých svalových skupin, tedy sílu vyvěrající zevnitř. Nahlédneme na naše charakterové obranné struktury a jak  naše tělo formují. Budeme zkoumat  různé způsoby, jak se svým tělem můžeme  komunikovat. 

Workshop vám může pomoci s

 • bolestmi a ztuhlostí v oblasti stehenních svalů a beder
 • strnulostí a bolestivostí lokte (tenisový/golfový loket), zápěstí
 • poruchy ve vzestupném a sestupném tračníku, problémy s trávením
 • problémy bránice
 • poruchami čichu a opary na rtech
 • "odpojeným" vnímáním vašeho těla


Ano. Takto široký dosah může mít v těle "nepohoda" energetické dráhy tlustého střeva, vzhledlem k jejímu průběhu a energetickému propojení s okolními strukturami v těle. Tedy se přes tuto dráhu a element kovu dotkneme následujících témat - (ne)lpění na minulosti,  zralost a sklizeň a odložení nepotřebného.


Workshop je vhodný pro ty, kterým nevadí JEMNOST A ZPOMALENÍ. Bavit bude určitě ty, kteří fandí PREVENCI a mají chuť objevovat, hrát si, zkoumat a ptát se...neb tělo promlouvá tisíci jazyky.Jaké přístupy/techniky zažijeme?

 • Jemnou praxi zdravého funkčního pohybu se zaměřením na protažení dolních končetin, paží a beder. Také  na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián tlustého střeva - tzn. zadné a boční strana stehna, koleno a b. Je to přístuederní oblastp, který respektuje anatomické struktury našeho těla a dává možnost se na zažité pohybové vzorce podívat novou, nevšední optikou. Aktivace, relaxace a síla uvnitř.
 • V psychosomatickém okénku pro tlusté střevo zabrousíme do imaginace a bioenergetiky  se záměrem uvolnit chronické napětí z oblasti břicha a pánve. Probudíme naše smysly, necháme odplout to staré a nepotřebné a vytvoříme prostor novému. Seznámíme se s charakterovýcmi obrannými strukturami a podíváme se, jak nás v životě ovlivňují.
 • Principem naší praxe tekutění inspirované konceptem Continuum movement bude hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií.  Práce s hlubokými svaly středu a kostmi nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu. Spojíme se touto cestou s naším zažívacím systémem a budeme pracovat převážné v přední části našeho těla. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě.Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla... Nečekejte v této části praxe klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Harmonogram workshopu

 • 13:30-14:00 - prezence
 • 14:00-14:20 - úvod: oKOVy minulosti.... a psychosomatické okénko pro tlusté střevo - Šárka  & Dana
 • 14:20-15:30 - TEKUTÝ KOV: praxe zdravého funkčního pohybu se zaměřením na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián tlustého střeva - tzn. stehno, bedra a vybrané svaly horní končetiny - Šárka
 • 15:30 - 16:10 - JSME STRUKTURY: bioenergetická cvičení  NA UZEMNĚNÍ  a na oblast břicha a pánve, reflexní terapie na plosce - tlusté střevo   -  Dana
 • 16:10 - 16:30 - pauza na kafíčko a jiné dobroty
 • 16:30 - 17:45 -  BˇÝT ČERVEM: "ztekutění" a uvolnění fascií, hydratace páteře a zažívacího  systému (GIT)  pohybovo-zvukovou praxí - Dana
 • 17:45 - 18:00 - sdílení, závěr


Workshopem provázejí

Šárka Hurbánková

lektorka pohybu

"Od malička tančím a pohybuji se. Díky své hypermobilitě jsem mívala velké potíže pohybového aparátu, a tak jsem si položila otázku: Jaký pohyb je nejzdravější? 

Nyní si troufám říci, že každý, jen je důležité porozumět vlastnímu tělu a dát mu bezpečný prostor. K tomu patří nejen pochopení obecných anatomických principů, ale také vnitřní naslouchaní a odevzdání se přírodnímu koloběhu... O to se snažím ve své praxi."


Dana Hrabcová

masérka a lektorka pohybu

"Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. 

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami, mě dovedla k objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly. "Práce" s hlubokými svaly beder, se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika."


Čeho se neumíme vzdát?25. listopadu 2023, 14 - 18h

 studio Yoga i-d, Poštovská 3, Brno

Cena:     990 Kč do 10.11. 2023

                1200 Kč po 10.11. 2023