Samhain ve vědomí kostí

Vědomá somaticko-pohybová praxe, která vede k hlubšímu sebepoznání, léčení a rozvoji.  

KRANIO SEBEPÉČE - OBJEVOVÁNÍ POTENCIÁLU KOSTÍ - SETKÁNÍ - PODPORA - UCTĚNÍ PŘEDKŮ


pondělí 31.10. 2022 od 17:30 do 20:30

RestartujSe Brno

Praxe v tekutinovém těle zaměřená na výživu kostí a kloubů, prevenci osteoporózy a hluboké uvolnění. Dotkneme se i témat jako jsou síla, kořeny, vědomí a dech kostí.Dopřejte si v hlubokém čase Dušiček prostor pro ponor do tkání kostí              - v podpůrném a bezpečném prostředí.


Více se cítit.

Vnímat síly zdraví ve svém těle optikou kostí.

Oživit struktury, které léta opomíjíme.

Probudit hravost a vitalitu.

Uctít své kořeny.Na tomto setkání se v těle krásně uzemníme. Vyzkoušíme to, že pohyb vycházející z kostí, je jiný, než ten provedený pouze svaly. Ochutnáme pocit, že být ve svých kostech je moc důležité pro naše vnímání, sensorickou propriocepci, naši schopnost hlubokého uvolnění a pro pocit "cítím se dobře tady na Zemi". Ukážeme si, jak můžeme naše kosti a klouby vyživit a předcházet tak osteoporóze.
Praxe kraniosakrální biodynamiky je založená na pozorování toho, jakým způsobem léčí příroda. Ukazuje, jak se orientovat na přírodní síly, které nás utvářejí (naši formu i funkci). Projevem těchto sil v těle je rytmický mikropohyb kostí, tkání a tekutin v těle.
Tyto síly a nejjemnější vnitřní pohyby vyživují naše těla, ale i naše vědomí. Propojují nás s esencí života.
Principem naší praxe bude i tekutění inspirované konceptem Continuum movement - tedy hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu a kostmi nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu. Hledáme-li vlastní sílu, tak kosti jsou oním místem, kde ji nalezneme. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla. Nečekejte klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Přidejte se na setkání v komorní skupince a objevte v sobě svého vnitřního léčitele. pondělí 31.října 2022 od 17:30 do 20:30

RestartujSe, Tomešova 563/2b, Brno

Cena: 600 KčBUDE TO PRO VÁS?

Vítáme každého, kdo je zvědavý, kdo potřebuje oddychnout, vyživit tělo i duši, potkat se s léčivou moudrostí těla a hlavně chce si dopřát rande sám se sebou. Setkání bude přínosem pro ty, kteří vnímají problémy v oblasti kloubů a páteře.  Mým záměrem je poskytnout vám bezpečný prostor pro setkání se s hlubinami vlastního těla, ale také předat praxi, kterou můžeme dělat sami "doma" a zkoumat náš vnitřní prostor nezávisle na průvodcích, terapeutech a lektorech.


Naučím vás cítit se ve svém těle jako doma

Moje 15letá praxe masérky mi dává úžasnou možnost být v kontaktu s lidmi a prakticky si ověřovat, jaké neduhy je nejvíc trápí a co na ně pomáhá. 

Touha dívat se na věci mezioborově mě provedla magisterským studiem biofyziky a 4 semestry fyzioterapie. Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami mě vedla dál - přes výcviky věnující se oblasti pánve a hlubokých svalů beder a řadu dalších kurzů. 

Objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly, "práce" s hlubokými svaly beder (svaly duše), se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika.

Tady slova nestačí, to je potřeba zažít.


                                                                                  Dana HrabcováUvolněte chronické napětí a začněte vnímat síly zdraví ve svém těle.

Odhalete a harmonizujte drobné i větší disbalance ve svém kosterním systému na rovině fyzické, emoční i energetické.

Prožijte čas Samhainu ve vědomí kostí.