Svobodná bránice

aneb život touží dýchat

 28.května 2021 od 9:30 do 12:30

online "živě" na Zoomu

Online seminář jemné pohybové praxe, věnovaný funkci dýchání, podpoře vitality plic a uvolnění bránice.  Projdeme spolu praktická cvičení, která nám pomohou volněji dýchat, zbavit se bolesti v bedrech a naplno prožít potenciál nádechu a výdechu.


Workshop vám může pomoci s

 • problémy v oblasti dýchaní
 • bolestmi beder a krční páteře
 • problémy se stabilizací trupu
 • pocitem stažení v oblasti bránice a žeber
 • problémy s trávením
 • inkontinencí
 • nadměrnou kontrolou emocí
 • "odpojeným" vnímáním vašeho těla

Ano. Takto široký dosah může mít v těle "nepohoda" bránice, vzhledem k jejímu anatomickému,  funkčnímu i energetickému propojení s okolními strukturami. 

Principem naší praxe inspirované konceptem Continuum movement bude hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem).  Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě.

.


Pro koho je seminář vhodný?

 • Pro ty, kteří vnímají stažení v oblasti hrudníku, bránice, beder a pánve.
 • Pro ty, jež cítí, že jejich bránice potřebuje oživit a svobodně se nadechnout.
 • Pro všechny zvědavé, kteří chtějí nahlédnout do tajů tekutinového těla (hravá práce s vodou v těle) a objevit potenciál své bránice. 
 • Pro ty, kteří se potýkají s nadměrnou kontrolu svých emocí.
 • Pro takové, kteří hledají jemnější postupy, když ty běžné (masáž, dechová cvičení, protahování...) nevedou k trvalé úlevě.
 • Pro všechny, kteří si rádi zaskočí na randez-vous sami se sebou - s hlubokými svaly středu, dechovými svaly a s léčivou moudrostí tekutinového těla.
 • Pro ty, kteří volí laskavou cestu a nepotřebují "denně uběhnout maraton, aby měli pocit, že pro sebe něco udělali".


Jaké techniky zažijeme?

Práce s bránicí a ostatními svaly středu nás zavede hluboko do těla. Bránice je sval připomínající klobouk medúzy, jehož hlavním pohybem je pohyb dýchací.  Je také součástí hlubokého stabilizačního systému a je v blízkém kontaktu s naší trávicí soustavou.  Chronické stažení této oblasti vypovídá o kontrole emocí... Hrudník, bránice a dech totiž souvisí s tématem naší svobody. Práce s bránicí a bederními svaly nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu, která bude stabilizovat náš trup zevnitř.

Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla. Při praxi budeme dávat prostor jeho vnitřní moudrosti a léčivým silám, které zkoumá například i biodynamika a kraniosakrální terapie. Nečekejte klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Jak to bude probíhat

Workshop se bude konat "živě" na zoomu v dopoledním čase od 9:30-12:30.

(Zoom je volně dostupná aplikace, přes kterou je možné pořádat videohovory. Vše si spolu před workshopem přichystáme).

Cena kurzu:  350 Kč při platbě do 25.5.2021, 

                       450 Kč při platbě po 25.5.2021.

Po připsání platby předem na účet, vám zašlu link na připojení.

Ze setkání bude pořizován záznam, který budete mít k dispozici 2 měsíce po skončení workshopu,  pokud byste neměli možnost zúčastnit v přímém přenosu.

V návaznosti na workshop je možné se zapojit do podpůrné FB skupiny zaměřené na praxi v tekutinovém těle.

Samotný worskop nás povede od úvodního naladění a seznámení, přes samotnou praxi (zvuk, pohyb, dech a prožitek) a vše se uzavře v integrační fázi celého procesu. Tu je důležité nepřeskakovat, neboť během ní nás mohou potkat ty největší proměny.

Na setkání se těší


Dana Hrabcová

Masérka a lektorka pohybu.

Ráda kombinuji techniky ošetření podle potřeby - od klasické regenerační a relaxační masáže, přes dornovu metodu, manuální lymfodrenáž, masáž lávovými kameny, až po reflexní terapii na nohou, která působí na člověka regulačně jako na celek, podobně jako jemné ženské masáže Mohendžodáro.

Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. A to učím i své klienty, aby si dokázali s mnohými potížemi pomoci i sami.

Věřím, že naše tělo je velmi moudré a přes hluboké uvolnění si najde cestu k uzdravení

Jsem také akreditovanou lektorkou Školy pánevního dna a dává mi obrovský smysl učit ženy vnímat svoji pánev: harmonizovat jednotlivé svalové vrstvy pánevního dna, porozumět emoční paměti naší panve, získat zpět zdroj své síly...

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami, mě dovedla do Školy bederních svalů. Objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly, "práce" s hlubokými svaly beder (svaly duše), se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika.Osvoboďte svůj dech, aneb život touží dýchat.

 Registrace na workshop

V případě zájmu, prosím, vyplňte rezervační formulář a já Vám pošlu více informací.           

Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že budu vaše data zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů a s tím, že vaši adresu zařazuji do své databáze kontaktů a budu vám pravidelně posílat informace o novinkách. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.