Svobodná bránice

aneb život touží dýchat

 26. listopadu  2023  

9-14h

YOGA & VISION CENTER

Měříčkova 20, Brno - Řečkovice

Cena: 1200 Kč

Workshop jemné pohybové praxe, věnovaný funkci dýchání, podpoře vitality plic a uvolnění bránice.  Projdeme spolu praktická cvičení, která nám pomohou volněji dýchat, zbavit se bolesti v bedrech a naplno prožít potenciál nádechu a výdechu.Workshop vám může pomoci s

 • problémy v oblasti dýchaní
 • bolestmi beder a krční páteře
 • problémy se stabilizací trupu
 • pocitem stažení v oblasti bránice a žeber
 • problémy s trávením
 • inkontinencí
 • nadměrnou kontrolou emocí
 • "odpojeným" vnímáním vašeho těla

Ano. Takto široký dosah může mít v těle "nepohoda" bránice, vzhledem k jejímu anatomickému,  funkčnímu i energetickému propojení s okolními strukturami. 

Principem naší praxe inspirované konceptem Continuum movement bude hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem).  Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě.

.


Pro koho je seminář vhodný?

 • Pro ty, kteří vnímají stažení v oblasti hrudníku, bránice, beder a pánve.
 • Pro ty, jež cítí, že jejich bránice potřebuje oživit a svobodně se nadechnout.
 • Pro všechny zvědavé, kteří chtějí nahlédnout do tajů tekutinového těla (hravá práce s vodou v těle) a objevit potenciál své bránice. 
 • Pro ty, kteří se potýkají s nadměrnou kontrolu svých emocí.
 • Pro takové, kteří hledají jemnější postupy, když ty běžné (masáž, dechová cvičení, protahování...) nevedou k trvalé úlevě.
 • Pro všechny, kteří si rádi zaskočí na randez-vous sami se sebou - s hlubokými svaly středu, dechovými svaly a s léčivou moudrostí tekutinového těla.
 • Pro ty, kteří volí laskavou cestu a nepotřebují "denně uběhnout maraton, aby měli pocit, že pro sebe něco udělali".


Jaké techniky zažijeme?

Práce s bránicí a ostatními svaly středu nás zavede hluboko do těla. Bránice je sval připomínající klobouk medúzy, jehož hlavním pohybem je pohyb dýchací.  Je také součástí hlubokého stabilizačního systému a je v blízkém kontaktu s naší trávicí soustavou.  Chronické stažení této oblasti vypovídá o kontrole emocí... Hrudník, bránice a dech totiž souvisí s tématem naší svobody. Práce s bránicí a bederními svaly nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu, která bude stabilizovat náš trup zevnitř.

Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla. Při praxi budeme dávat prostor jeho vnitřní moudrosti a léčivým silám, které zkoumá například i biodynamika a kraniosakrální terapie. Nečekejte klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Naučím vás cítit se ve svém těle jako doma

Moje 15letá praxe masérky mi dává úžasnou možnost být v kontaktu s lidmi a prakticky si ověřovat, jaké neduhy je nejvíc trápí a co na ně pomáhá.

Touha dívat se na věci mezioborově mě provedla magisterským studiem biofyziky a 4 semestry fyzioterapie. Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami mě vedla dál - přes výcviky věnující se oblasti pánve a hlubokých svalů beder a řadu dalších kurzů.

Objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly, "práce" s hlubokými svaly beder (svaly duše), se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika.

Tady slova nestačí, to je potřeba zažít.


Dana Hrabcová


Osvoboďte svůj dech.


Odesláním formuláře souhlasíte s tím, že budu vaše data zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů a s tím, že vaši adresu zařazuji do své databáze kontaktů a budu vám pravidelně posílat informace o novinkách. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.