Země ve mně

workshop

PROBĚHLO

24. září 2022 od 13:30 do 18:00

Brno, studio MajdaAgency.

Čtvrtý worskhop z cyklu Zdravý pohyb a moudrost těla. Fúze zdravého funkčního pohybu a praxe "tekutění".


Tento workshop jemné pohybové praxe bude zaměřený hlavně na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián sleziny a slinivky. Celou praxí nás bude provázet téma RYTMU a UZEMNĚNÍ. Vyzkoušíme si to, že pohyb vycházející z kostí je jiný, než ten provedený pouze svaly. Ochutnáme pocit, že být ve svých kostech je moc důležité pro naše vnímání, sensorickou propriocepci a pro pocit "cítím se dobře tady na Zemi". 

Workshop vám může pomoci s

 • bolestmi a ztuhlostí v oblasti zad (široký sval zádový, trapéz), paže (triceps) a zápěstí
 • potížemi v oblasti dolní končetiny (vbočený palec, bolesti ve stehnech, kolenou a tříslech)
 • problémy se štítnou žlázou
 • potížemi s orgány zažívání (dysfunkce jater, žlučníku, žaludku a slinivky, křeče nebo zánět střev)
 • abnormálním menstruačním cyklem
 • uzeměním a propojením s vědomím kostí
 • bolavými klouby a jako prevence osteoporózy
 • nastolením přirozených rytmů a cyklů v těle
 • "odpojeným" vnímáním vašeho těla


Ano. Takto široký dosah může mít v těle "nepohoda" energetické dráhy slinivky a sleziny, vzhledem k jejímu průběhu a energetickému propojení s okolními strukturami v těle. Tedy se přes tuto dráhu a element země dotkneme následujících témat - důvěra v život, soucit s druhými i se sebou a také vědomí kostí.


Workshop je vhodný pro ty, kterým nevadí JEMNOST A ZPOMALENÍ. Bavit bude určitě ty, kteří fandí PREVENCI a mají chuť objevovat, hrát si, zkoumat a ptát se...neb tělo promlouvá tisíci jazyky.Jaké přístupy/techniky zažijeme?

 • Jemnou praxi zdravého funkčního pohybu se zaměřením na protažení zad, paží a na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián slinivky a sleziny - tzn. celou dolní končetinu s důrazem na stehno, lýtko a na vbočený palec. Je to přístup, který respektuje anatomické struktury našeho těla a dává možnost se na zažité pohybové vzorce podívat novou, nevšední optikou. Aktivace, relaxace, rytmy a cykly v těle.
 • V psychosomatickém okénku pro slinivku a slezinu zabrousíme do imaginace a bioenergetiky  se záměrem uvolnit chronické napětí z oblasti solar plexu. Probudíme naše smysly a ukotvíme radost v těle.
 • Principem naší praxe tekutění inspirované konceptem Continuum movement bude hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu a kostmi nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu. Hledáme-li vlastní sílu, tak kosti jsou oním místem, kde ji nalezneme. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla... Nečekejte v této části praxe klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Harmonogram workshopu

 • 13:30-14:00 - prezence
 • 14:00-14:20 - úvod: ZEMĚ VE MNĚ.... a psychosomatické okénko pro slinivku a slezinu - Šárka & Dana
 • 14:20-15:30 - HEJBNI KOSTROU: praxe zdravého funkčního pohybu se zaměřením na svalové partie, které zasahuje (zásobuje) meridián sleziny a slinivky - tzn. trapéz a široký sval zádový, vybrané svaly paže a dolních končetin - Šárka
 • 15:30 - 16:10 - JAK SI STOJÍM TADY NA ZEMI? : bioenergetická cvičení  NA UZEMĚNÍ  a na oblast břicha a bránice   -  Dana
 • 16:10 - 16:30 - pauza na kafíčko a jiné dobroty
 • 16:30 - 17:45 - DECH KOSTÍ: "ztekutění" a uvolnění fascií, hydratace páteře a nervového systému, vyživení kostí a meridiánu slinivky a sleziny pohybovo-zvukovou praxí - Dana
 • 17:45 - 18:00 - sdílení, závěr


Workshopem provázejí

Šárka Hurbánková

lektorka pohybu

"Od malička tančím a pohybuji se. Díky své hypermobilitě jsem mívala velké potíže pohybového aparátu, a tak jsem si položila otázku: Jaký pohyb je nejzdravější? 

Nyní si troufám říci, že každý, jen je důležité porozumět vlastnímu tělu a dát mu bezpečný prostor. K tomu patří nejen pochopení obecných anatomických principů, ale také vnitřní naslouchaní a odevzdání se přírodnímu koloběhu... O to se snažím ve své praxi."


Dana Hrabcová

masérka a lektorka pohybu

"Mojí velkou vášní je hledání souvislostí v těle napříč obory. Skládat mozaiku prožitků, cviků a postupů, které vedou ke zdraví. 

Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinnějšími technikami, mě dovedla k objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly. "Práce" s hlubokými svaly beder, se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika."


Probouzíte se ráno s pocitem - "cítím se dobře tady na Zemi?"24.9. 2022,  13:30-18:00

Studio MajdaAgency, Gorkého 8, Brno

Cena: 990 Kč