Kranio v pohybu - léčivé vědomí kostí

Vědomá somaticko-pohybová praxe, která vede k hlubšímu sebepoznání, léčení a rozvoji.  

 KRANIO SEBEPÉČE - LÉČIVÁ MOUDROST TĚLA  V HLUBINÁCH KOSTÍ- SETKÁNÍ - PODPORA - ČAS PRO SEBE


1x za měsíc: září 2023 -leden 2024 - 1 VOLNÉ MŚTO

pátky 9-12h

data: 22.9., 20.10., 24.11., 15.12., 5.1.

Brno RestartujSE


Dopřejte si prostor pro pravidelné dostaveníčko se SEBOU - v podpůrném a bezpečném prostředí.


Na tomto cyklu setkání se v těle krásně uzemníme. Vyzkoušíme to, že pohyb vycházející z kostí, je jiný, než ten provedený pouze svaly. Ochutnáme pocit, že být ve svých kostech je moc důležité pro naše vnímání, sensorickou propriocepci, naši schopnost hlubokého uvolnění a pro pocit "cítím se dobře tady na Zemi".

Hledáme-li vlastní sílu, tak kosti jsou oním místem, kde ji nalezneme.
Praxe kraniosakrální biodynamiky je založená na pozorování toho, jakým způsobem léčí příroda. Ukazuje, jak se orientovat na přírodní síly, které nás utvářejí (naši formu i funkci). Projevem těchto sil v těle je rytmický mikropohyb kostí, tkání a tekutin v těle.
Tyto síly a nejjemnější vnitřní pohyby vyživují naše těla, ale i naše vědomí. Propojují nás s esencí života.
Principem naší praxe bude i tekutění inspirované konceptem Continuum movement - tedy hravá práce s vodou v těle (tekutinovým tělem). Tento jemný somatický přístup k tělu nám dovolí naslouchat sobě samým a harmonizovat životní děje na úrovni těla, emocí i energií. Můžeme to připodobnit ke kraniosakrální biodynamice, kterou ale poskytujeme sami sobě. Práce s hlubokými svaly středu a kostmi nám dovolí podívat se hlouběji do svého těla a hledat vnitřní sílu. Hledáme-li vlastní sílu, tak kosti jsou oním místem, kde ji nalezneme. Techniky, které budeme zažívat, se střídají ve velmi jemných postupech mikro pohybů, dechu, zvukových vibrací, a hlavně hravého objevování našeho tekutinového těla. Nečekejte klasické protahovací a posilovací cviky. Spíše si zažijeme, jak jemné spontánní malé pohyby v doprovodu s určitými zvuky tělo zprůchodňují a zešťavnaťují. Dochází k nápravě struktur, někdy k hlubokým uvědoměním, někdy k uvolnění emocí... Je to velmi léčivý a vyživující proces, a hlavně každý je sám sobě terapeutem.


Využijte podporu živé skupiny, neboť tu nevypnete jako online program a vložená energie se vám mnohonásobně vrátí.

Přidejte se do docházkového kurzu Kranio v pohybu - dech kostí a objevte v sobě vědomí kostí, které je spojené s něčím hluboko v nás. 1x za měsíc: září 2023 -leden 2024

pátky 9-12h

data: 22.9., 20.10., 24.11., 15.12., 5.1.


RestartujSe, Tomešova 563/2b, Brno

Cena: 3000 Kč (při platbě 5ti setkání naráz, 600 Kč/lekci, 3h)

800 Kč za jednotlivé lekce, když bude na danou lekci volné místo

Cyklus je postaven tak, abychom se opakovaně setkávali v komorní skupině a mohli tak v bezpečném prostředí objevovat moudrost našeho těla. Zájemci o celý cyklus budou mít při přihlašování přednost.TÉMATA NAŠICH SETKÁNÍ

Klouby, páteř - Dotek vnějšího světa s vnitřním
Lopatky, kyčle - Zralé vykročení
Kost křížová - Posvátný prostor těla 
Hrudní kost - Já jsem
Lebka, zuby, kost klínová - Vnitřní zrak


V JAKÝCH OBLASTECH VÁM CVIČENÍ MŮŽE POMOCI?

Lekce jsou  určeny pro každého, kdo je zvědavý, kdo potřebuje oddychnout, vyživit tělo i duši, potkat se s léčivou moudrostí těla a hlavně chce si dopřát rande sám se sebou. Mým záměrem je poskytnout vám bezpečný prostor pro setkání se s hlubinami vlastního těla, ale také předat praxi, kterou můžeme dělat sami "doma" a zkoumat náš vnitřní prostor nezávisle na průvodcích, terapeutech a lektorech.

Naučím vás cítit se ve svém těle jako doma

Moje 15letá praxe masérky mi dává úžasnou možnost být v kontaktu s lidmi a prakticky si ověřovat, jaké neduhy je nejvíc trápí a co na ně pomáhá. 

Touha dívat se na věci mezioborově mě provedla magisterským studiem biofyziky a 4 semestry fyzioterapie. Potřeba pracovat s tělem čím dál jemnějšími, ale o to účinějšími technikami mě vedla dál - přes výcviky věnující se oblasti pánve a hlubokých svalů beder a řadu dalších kurzů. 

Objevování moudrosti tekutinového těla a její léčivé síly, "práce" s hlubokými svaly beder (svaly duše), se zvukem, fluidním pohybem, vědomím kostí a s důvěrou v léčivý proces, mě stále nepřestávají fascinovat. Při této praxi se projevují stejné síly, které zkoumá i kraniosakrální terapie a biodynamika.

Tady slova nestačí, to je potřeba zažít.


                                                                                  Dana Hrabcová


Uvolněte chronické napětí a začněte vnímat síly zdraví ve svém těle.

Odhalete a harmonizujte drobné i větší disbalance ve svém systému na rovině fyzické, emoční i energetické.

Staňte se součástí společenství lidí, kteří jsou zvídaví jako vy, a dopřejte si čas pro sebe.


Hledáme-li vlastní sílu, tak kosti jsou oním místem, kde ji nalezneme.